Bahçeli, 6 dönüm arsasını Horasan Erenleri Federasyonu’na hibe etti: Türk ve Müslüman olmak güzelliklerin en güzelidir

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, Nevşehir’in Hacıbektaş ilçesinde kendisine ilişkin yaklaşık 6 dönümlük arsayı Horasan Erenleri Federasyonu’na hibe ettiğini duyurdu.

Bahçeli toplumsal medya hesabından “Milli birlik ve kardeşlik” ismine aldığını belirttiği kararını şu sözlerle paylaştı: 

“Merhum Hocamız Prof.Dr. Erol Güngör diyordu ki: “Nerede evliya kabri varsa orası Türk toprağıdır. Evliyası olmayan yerde Türk de yok demektir.” Gönül dünyamızın yüksek mimarları, inanç hayatımızın ulu mihmandarları bizi biz yapan vatan, millet ve iman türbedarlarıdır.

Mazi kayıtlarımızın mana ve muhtevası değerlendirildiğinde, Anadolu’yu ve Balkanları imar ve ihya eden manevi başkanlarımızın Horasan kaynağından doğup Türk-İslam ruhunu elden ele kahramanca taşıdıkları, kararlılıkla bildirim ettikleri pek net olarak anlaşılacaktır.

Horasan erenleri bekamızın kilidi, ulusal ve dini birliğimizin kemer taşıdır. Merhum Hocamız Prof. Dr. Ö. Lütfi Barkan’ın “Kolonizatör Türk Dervişleri” diye tanımladığı kutlu büyüklerimiz kalpleri fethetmiş, Türk’ün dünyayı ve beşeriyeti kucaklayan kutsal yüzleri olmuşlardır.

“Bizim anlayışımızda mezhep ayrışmasına ve ayrılığına asla yer yoktur”

Horasan, “Güneşin Doğduğu Yer, Güneş Ülkesi” diye bilinmektedir. Horasan mukadderat hazinemiz, kardeşlik ve kaderdaşlık hazinedarımızdır. Bizim anlayışımızda mezhep ayrışmasına ve ayrılığına asla yer yoktur. Buna gerek yoktur. Kaldı ki bu makul değildir.

Alevi de bizim, Sünni de bizimdir. Hepsi birden Türk milletinin asil ve eşit mensuplarıdır. Türk ve Müslüman olmak hoşlukların en güzelidir. Hem nimet, hem rahmet, hem de varoluşumuzun ziynetidir.

Milli birlik ve kardeşliğimiz ismine almış olduğum bir kararı buradan paylaşıyor ve ilan ediyorum.

Nevşehir’in Hacıbektaş ilçesinde üstüme kayıtlı 5788,91 metrekarelik (yaklaşık 6 dönüm) arsayı bilabedel Horasan Erenleri Federasyonu’na hibe ediyorum. Mezkur federasyon idaresiyle Mersin Mitingimiz öncesinde yaptığım bir görüşmede bu tasarrufumu kendileriyle de paylaştım.

Unutulmasın ki, biz ezelden ebede uzanan ve asla kırılamayacak kardeşlik bağlarına sahibiz. Hiç kimseyle başkamız, gayrımız yoktur. Mevzi farklılıkların süper ve tarihi kaynaşmamıza rastgele bir pürüz çıkaramayacağına yürekten inanıyorum.

Alevi de biziz, Sünni de biziz, Caferi de biziz. Hepsinden değerlisi ve önceliklisi biz Müslüman Türk milletiyiz. Horasan Erenleri Federasyonu’na armağan ettiğim yerin takdire şayan kaç hizmetlere ve manevi ilerlemeye vesile olmasını Allah’tan niyaz ediyorum. İyi olsun.

Anadolu’nun Türklükle ve İslamla müşerref olmasını sağlayan hikmet ve hidayet ehli Allah dostlarını, Ehli Beyt’in aziz büyüklerini, ezcümle saygıdeğer ceddimizi hürmetle, rahmetle, minnetle anıyorum. Allah hepsinden razı olsun diyorum.”

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir