Depremden etkilenen 4 ilde, 27 Mart itibarıyla kademeli eğitim başlıyor

Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer, Hatay’da Afet Uyum Merkezi’nde Bakalığın ilçe müdürleri ile bir ortaya geldi. Burada bir açıklama yapan Özer, zelzeleden etkilenen 4 vilayette eğitimin kademeli olarak başlayacağını söyledi.

Bakan Özer, “Diğer vilayetlerimizde olduğu üzere eğitim öğretimi Etraf ve Şehircilik Bakanlığımız tarafından sağlam raporu verilen okullarda gerçekleştireceğiz. Taşımalı eğitimle süreçleri ilerleteceğiz. İsmini saymadığımız ilçelerde kararları Valiliklere bırakıyoruz. Çocuklarımızı yalnız bırakmamak ve bu travmayı atlatmaları için çadırlarda konteyner okullarda çocuklarımızı yalnız bırakmadık. Burada zikretmediğimiz ilçelerimizde de öğrencilerimize eğitim dayanağı vermeyi sürdüreceğiz.” dedi.

“BÖLGEYE KALICI PREFABRİK OKULLAR YAPACAĞIZ”

Alınan kararları açıklayan Özer, “8 ve 12. sınıflarla ilgili bir dizi kararlar aldık. İkinci periyot hususlarının imtihanlara dahil olmaması. Takviye kursları aldık. LGS ve YGS imtihanlarına hazırlanmalarıyla ilgili her türlü takviyesi veriyoruz. Hafta sonuna kadar 734 olan takviye noktasını bine çıkaracağız. Bölgeye prefabrik kalıcı okullar yağacağız. Bakan Kurum’a çok teşekkür ediyoruz. Bölgedeki okullarda hasar tespit çalışmalarına çok büyük dayanak gösterdi.” tabirlerini kullandı.

HANGİ İLÇELERDE EĞİTİM BAŞLAYACAK?

  • Malatya’da Arapgir, Arguvan, Kale, Pütürge, Yazıhan, Darende ve Hekimhan ilçeleri,
  • Adıyaman’da Kahta, Gerger, Sincik ve Samsat ilçeleri,
  • Kahramanmaraş‘ta Andırın ve Ekinözü’nde,
  • Hatay’da Yayladağ, Altınözü, Erzin, Reyhanlı, Payas, Dörtyol ve Arsus ilçelerinde eğitim öğretim başlıyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir