Galatasaray Teknik Direktörü Okan Buruk’tan Mauro Icardi sözleri: Her şey olumlu gidiyor

Galatasaray, Avusturya kampındaki birinci hazırlık maçında Merkur Arena’da karşılaştığı Macaristan takımı Kisvarda’yı 2-0 mağlup etti. Maçın akabinde Galatasaray Teknik Yöneticisi Okan Buruk, basın mensuplarına açıklamalarda bulundu. UEFA Şampiyonlar Ligi elemesinde oynayacakları birinci maça hazır çıkmak istediklerini söyleyen Buruk, “Türkiye’de bir hazırlık maçı yaptık, bu ikinci maçımızdı. Burada üç maç daha oynayacağız. Burada programımızda üç maç oynamak vardı lakin 15 Temmuz için bir maç daha aldık. Biz aslında bir hazırlık kampındayız. Bu periyodu yüklenerek geçirmek zorundayız. Tekrar idmanlara ve maçlara devam edeceğiz. Şampiyonlar Ligi elemesinde 25 Temmuz’da yapacağımız birinci maça en düzgün biçimde hazırlanmak istiyoruz” formunda konuştu.

Macaristan grubu Kisvarda karşısında yeterli bir oyun oynadıklarını belirten Buruk, “Belki birinci 5-10 dakika maça adapte olamadık lakin devamında istediğimiz üzere bir oyun oldu. Daha çok konuma girebilirdik. Biraz daha üretken olmak gerekiyordu. Sonuç olarak güzel bir oyun ve 2-0’lık galibiyet var fakat biraz daha üretebilirdik” diye konuştu.

“Ana ideolojimiz geçen dönemden gelen oyunumuzun üstüne koymak”

Geçen yılın bu periyoduyla kıyaslandığında daha güzel bir takıma sahip olduklarını vurgulayan sarı-kırmızılıların teknik yöneticisi, “Bu sene daha kendimize güveniyoruz. Şampiyon grubuz. Bunun öz itimadı var. Oyun olarak birlikte daha yanlışsız şeyler yaptıkça daha da motive oluyorlar. Ana ideolojimiz geçen dönemden gelen oyunumuzun üstüne koymak. Takımımız tamamlandığında daha güzel oyunlar ortaya çıkacak” sözlerinde bulundu.

“Hepimiz Icardi’yi bekliyoruz”

Arjantinli futbolcu Mauro Icardi’nin kendileri için kıymetli bir futbolcu olduğunu aktaran Okan Buruk, “Hepimiz Icardi’yi bekliyoruz. Burada her şey olumlu gidiyor. İmza atılana kadar sakin olmak gerekiyor. Biz istiyoruz, o istiyor. Kulübüyle ilgili her şey yolunda gidiyor. İnşallah en kısa vakitte bizimle birlikte olur. Icardi’nin gelişi hem oyuncu kalitesi hem de ruhsal manada Galatasaray’a kıymetli bir takviye olacaktır. Ben kendisiyle daha görüşmedim. Şu anda Erden Timur Bey görüşüyor. İş bittikten sonra ben de görüşeceğim. Taraftar prosedürü tamamlandıktan sonra kampa katılıp katılmama kararını vereceğiz fakat en kısa vakitte gelmesini isterim” değerlendirmesinde bulundu.

“Transfer görüşmelerimiz sürüyor”

Hücum çizgisinde eksiklerinin olduğunu aktaran Buruk, “Forvet sınırında kahrımız var. Orada oyuncu sayısı olarak eksikliğimiz var. O bölgede bugün oynayan Barış Alper Yılmaz’ın gol atması beni ayrıyeten sevindirdi. Öteki bölgelerde de alternatifleri arıyoruz. Orta alanda Lucas Torreira’nın sakatlığı vardı. Bugün Sergio Oliveira’nın maç öncesinde kasığında ufak bir ağrısı vardı. Ben de risk etmek istemedim. O yüzden orta alanda da eksikliğimiz oldu. Biz geçen yılki kadroyu büyük ölçüde koruduk. Burada gelecek oyuncular var. En değerli modül Icardi. Onun yanında geçen dönem bizde kiralık olarak oynayan Rashica’yı tekrar takımımızda görmek isteriz. Bunların dışında da Transfer görüşmelerimiz sürüyor” diyerek kelamlarını tamamladı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir