İmamoğlu, Adalet Nöbeti tutan vatandaşları ziyaret etti

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu hakkında verilen 2 yıl 7 ay 15 günlük mahpus cezası ve siyasi yasak kararının akabinde 26 Aralık günü İmamoğlu’na takviye için bir küme Saraçhane’de “Adalet Nöbeti” başlatmıştı.

“ALLAH BU MİLLETİMİZİ KORUSUN”

İmamoğlu, Saraçhane’de nöbet tutan vatandaşlarla bir ortaya geldi.

Adalet nöbeti tutan vatandaşlara dayanakları için teşekkür eden İmamoğlu, “İnanıyorum siz, bu ülkenin hak ve özgürlükleri ve demokrasiden yanasınız onu biliyorum. Biz de onun gayretini veriyoruz. Hoş cümleler yazdınız çok teşekkür ediyorum. Yani aslında şahsî olmadığını çok hoş tariflediniz. Anlıyorum ki heyette bu hisleri paylaşıyor olacak. Ben inanıyorum ki bu ruhu ülkemizdeki on milyonlarca insanımız yaşıyor. Allah bu milletimizi korusun. 85 milyon insanımızı demokrasiyle, özgürlüklerle bu türlü hoş günlerle taçlandırsın.” dedi.

“ANNEMİ MEVT DÖŞEĞİNDE BIRAKIM OY VERMEYE GELDİM”

2019 yerel seçimlerinde annesini mevt döşeğinde bırakarak oy vermeye geldiğini anlatan bir vatandaş, “Ben annemi Trabzon’da seçim öncesi, bir hafta evvel mevt döşeğinde bıraktım. İstanbul’a oy vermeye geldim. Ağır bakıma girmeden evvel dedi ki, ‘İmamoğlu kazandı mı?’ dedi. İkinci seçimde ‘Haftaya kazanacak anne’ dedim. Yani birazda annem için buradayım. Bize bu türlü muamele edilince gururumuz kırılıyor. Adam yerine konulmamak, yok sayılmak, beddua mı edelim, güzel dilekte mi bulunalım ne yapacağımı bilemiyorum.” diye konuştu.

“BU BİR DEMOKRASİ MESELESİ”

Başka bir vatandaş ise demokrasi çabasına Altılı Masa’daki önderlerin daha fazla takviye vermesini isteyerek şöyle konuştu:

“Altılı Masa’daki insanlara bizim ulaşmamız pek mümkün değil. Siz onlarla konuşup, bu bir demokrasi sorunu, adaylık sıkıntısı değil. Buna daha çok sahip çıkmalarını bekliyoruz. Bizim verdiğimiz oyları en fazla onların muhafazası gerekiyor.”

Adalet Nöbeti’nin 30 gün boyunca süreceği açıklandı. Nöbetin her akşam 19.00 – 22.00 saatleri ortasında Saraçhanede yapılacak.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir