Mahzen’de 2 suç örgütü çökertildi!

ANKARA (İGFA) – İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya, Osmaniye’de eş vakitli düzenlenen “Mahzen-3” operasyonlarında Murat Özdemir ve Cengiz Arslan’ın elebaşı olduğu iki organize cürüm örgütünün çökertildiğini, elebaşlarının da içerisinde bulunduğu organize hata örgütü üyesi 55 şüphelinin yakalandığını açıkladı.

Bakan Yerlikaya, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda, şüphelilerin, cürüm işlemek maksadıyla örgüt kurma, kişiyi hürriyetinden mahrum kılma, taammüden öldürmeye teşebbüs, tehdit, yaralama, iş yeri ve ikamet kurşunlama, genel güvenliğin taammüden tehlikeye sokulması, vazifeli memura direnç, uyuşturucu ve uyarıcı unsur ticareti yapma hatalarını işlediklerini kaydetti.

Bakan Yerlikaya, operasyonlarda 1 ruhsatsız tabanca, 2 tüfek, 1,5 kilogram uyuşturucu husus ile çok sayıda mermi ve paraya da el konulduğunu aktardı.

Suçta kibirlenenlere, halkın huzurunu kaçıranlara, organize cürüm örgütlerine ve çetelere göz açtırmayacaklarının bilinmesini isteyen Bakan Yerlikaya, “Hangi büyüklükte olursa olsun organize kabahat örgütlerini çökertip adalete teslim edeceğiz. Sokaklarda size yer yok.” bildirisini verdi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir