Selvi: Kılıçdaroğlu, İmamoğlu’nu Ankara’ya davet ederek bir kez daha cumhurbaşkanı adayı yapmayacağı mesajını verdi

Hürriyet yazarı Abdulkadir Selvi, YSK üyelerine hakaret ettiği suçlamasıyla mahpus cezası alan İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu’nun dünkü CHP küme toplantısına davet edimesini yorumladı. 

Selvi, CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu’nun vermek istediği bildiri hakkında şunları yazdı:

“Her defasında Kılıçdaroğlu’nu kimse hafife almasın diyorum. Kılıçdaroğlu, yine Ekrem İmamoğlu hakkında, ’16 milyonun sevgilisi’ dedi. Oysa Akşener 85 milyon gerinde diyerek cumhurbaşkanı adaylığını ima etmişti ama Kılıçdaroğlu, ‘Sen İstanbul Büyükşehir Belediye liderisin, lider kal’ iletisini verdi.

Kılıçdaroğlu’nun finali enteresandı. ‘Herkes Bay Kemal’i beklesin’ dedi ve kürsüden indi. O sırada gözlerim Ekrem İmamoğlu’na takıldı. Beni bunun için mi Ankara’ya davet ettiniz, der üzere bir hali vardı.

Sonuç ne oldu? Kılıçdaroğlu, hem parti içine birlik beraberlik iletisi verdi hem de Saraçhane’deki imajlar nedeniyle Akşener’in bir adım önüne geçmeye çalıştı.

Ama asıl büyük bir fotoğraf vardı. O da Kılıçdaroğlu, İmamoğlu’nu Ankara’ya davet ederek, bir sefer daha cumhurbaşkanı adayı yapmayacağı bildirisini verdi. ‘Herkes Bay Kemal’i beklesin’ diyerek, ‘Cumhurbaşkanı adayı benim’ dedi.”

TIKLAYIN – İmamoğlu’ndan, “baba-oğul gibiyiz” diyen Kılıçdaroğlu hakkında açıklama: Gurur duydum

TIKLAYIN – Kılıçdaroğlu,  TBMM’deki makamında İBB Başkanı İmamoğlu ile görüştü

TIKLAYIN – Kılıçdaroğlu bu türlü bitirdi: Herkes Bay Kemal’i beklesin

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir