Son dakika: Beşiktaş, Roberto Pereyra transferinde mutlu sona ulaştı! İstanbul’a geleceği tarih belli oldu

Süper Lig’de 2022-23 döneminin tamamlanmasıyla birlikte öncelikle orta alana destek yapmak için çalışmalarını sürdüren Beşiktaş aradığı oyuncuyu İtalya’da buldu.

Siyah beyazlılar, Serie A grubu Udinese ile mukavelesi sona eren ve özgür oyuncu statüsünden bulunan Roberto Pereyra ile her bahiste mutabakata vardı. Beşiktaş’ın 2+1 yıllığına el sıkıştığı Arjantinli futbolcunun bugün İstanbul’a geleceği öğrenildi.

Roberto Pereyra sıhhat denetiminden geçtikten sonra kendisini siyah beyazlı renklere bağlayan kontrata imza atacak.

JUVENTUS 2015’TE BONSERVİSİNE 15 MİLYON EURO ÖDEDİ

Kariyerine ülkesi Arjantin’de Cadetes’in alt yapısından başlayan Pereyra, 2008’de River Plate’in U20 grubuna transfer olurken 1 sene sonra A kadroya yükselmeyi başardı.

Arjantin takımında 2 dönem forma giyen Roberto Pereyra 2011’de 2 milyon Euro bonservis ile İtalyan grubu Udinese’nin yolunu tuttu. Burada geçen 3 dönemin akabinde 2014-15’i kiralık olarak Juventus’ta geçirdi. İtalyan devi sonraki dönem ise 15 milyon Euro bonservis ödeyerek Tangocu’yu transfer etti.

Ancak yalnızca 1 dönem sonra 13.5 milyon Euro’luk bonservis bedeli karşılığında İngiliz takımı Watford’a gitti. Burada mukavelesinin bitmesiyle birlikte 2020’de Udinese’ye geri döndü.

GEÇEN DÖNEM 36 RESMİ MAÇTA 6 FARKLI MEVKİDE MİSYON YAPTI

Asıl mevkisi merkez orta saha olan Pereyra bu bölgede hem solda hem de sağda vazife yapabiliyor. O denli ki Udinese’deki son dönemi olan 2022-23’te 32 yaşındaki futbolcu 36 resmi maça çıkarken 6 farklı mevkide oynadı. Roberto Pereyra, bu 36 maçın 11’inde merkez orta saha, 14’ünde orta sahanın sağında, 2’sinde solunda, 4 defa forvet ardı, 2 defa de sağ kanat olarak vazife yaptı.

Udinese’de 2 sefer ‘dalya’ diyen ve misyon yaptığı 200 müsabakada 23 gol, 33 asistle 56 gole direkt katkı veren tecrübeli futbolcudan siyah beyazlıların da beklentisi büyük.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir