YRP’li Yalçın: 31 Mart’ta dip dalgasıyla geleceğiz

BURSA (İGFA) –Kestel’de Muhsin Yazıcıoğlu Kongre ve Kültür Merkezi’nde gerçekleştirilen Aday Tanıtım Toplantısına, Yeniden Refah Partisi Genel Lideri Naim Öztürk, YRP Bursa Vilayet Lideri Murat Kolancı ve Yönetim Kurulu Üyeleri’nin yanı sıra ilçe liderleri, ilçe teşkilat mensupları, çok sayıda partili ve vatandaş katıldı.

YRP Bursa Büyükşehir Belediye Lider Adayı Sedat Yalçın ve İlçe Belediye Lider Adaylarının coşkulu bir kalabalık ve tezahüratlar eşliğinde karşılandığı toplantı İstiklal Marşı okunmasıyla başladı.

YRP’nin, Bursa’nın 17 ilçesi için belirlediği belediye lider adaylarının tanıtım toplantısında konuşan YRP Bursa Büyükşehir Belediye Lider Adayı Sedat Yalçın; 31 Mart’ta Bursa’nın ve Türkiye’nin yeni bir başlangıca imza atmaya hazırlandığına işaret ederek; “Bursa ve Türkiye’de liyakatsizliğin hakim olduğu idare anlayışının insanları ziyadesiyle yorduğunu gözlemliyoruz. Ülkemizde kamuyu yönetim edenler işi ehline vermekten vazgeçti” dedi.

Dürüstlüğe ve liyakate ehemmiyet verilmeyen bir idare anlayışının şeffaf ve muteber olmayan uygulamaları da beraberinde getireceğini vurgulayan Sedat Yalçın; vatandaşların adalet ve hukuk yetersizliği münasebetiyle her gün öteki bir meseleyle çaba etmek zorunda bırakıldığını söyleyerek; “Bütün bu problemler kamu maliyesinde büyük açıklar meydana getiriyor. Sonrasında ise borçlanma başlıyor. Vatandaşlarımız, enflasyon, hayat pahalılığı ve geçim zahmetine karşı gayret vermek zorunda kalıyor. Halbuki vatandaşlarımız, mevcut iktidarabüyük bir yeterli niyet ve içtenlikle oy verdi. Kuşkusuz hoş yatırımlar da yapıldı. Türkiye’nin Avrupa ve Dünya’da prestiji arttı. Fakat son 10 yılda tam karşıtı uygulamalara şahit olmaya başladık. Şayet bir dava sahibiyseniz, bir kıymetler sistemini savunuyorsanız daha prensipli bir siyaset anlayışına sahip olmalısınız. Milletimiz kelamına muteber, dürüst ve liyakat sahibi siyasetçiler istiyor. Bize düşen milletimizin kaygısına derman olmaktır. Siyasi mesleğim boyunca Bursa’da çok önemli seçimleri muvaffakiyetle yönettim. Bugün halkımızın bizlere olan ilgisi ve dayanağı yeni bir taban dalgasının yaklaştığını gösteriyor. Bu taban dalganın ismi Yine Refah Partisi. Gittiğimiz tüm ilçelerde, konuştuğumuz her bir vatandaşımızdan büyük bir teveccüh görüyoruz. İnşallah 31 Mart’ta bütün belediye lider adaylarımızla birlikte halkımızın bize verdiği bildirinin gereğini yapacağız” diye konuştu.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir